FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/2018/09122.jpg /Files/images/2018/0912.jpg

Згідно Наказу МОН № 1047 від 02.10.2018 року «Про затвердженняметодичнихрекомендаційщодовиявлення,реагування на випадкидомашньогонасильстваівзаємодіїпедагогічнихпрацівниківізіншими органами та службами» встановлений порядок взаємодії керівника та працівників закладу освіти для профілактики та у разівиявленняознакдомашньогонасильства:

Керівник закладу освітизабезпечуєреалізаціюзаходів у сферізапобігання та протидіїнасильству:

1) проведеннязучасникамиосвітньогопроцесуроботищодозапобігання та протидіїнасильству;

2) організаціюінформаційно-просвітницькихзаходівізучасникамиосвітньогопроцесузпитаньзапобігання та протидіїнасильству, у тому числістосовнодітей та за участюдітей;

3) організаціюсоціально-психологічногосупроводупостраждалих;

4) визначенняуповноваженої особи з-поміжпрацівниківзакладуосвіти для здійсненняневідкладнихзаходівреагування у випадкахвиявленняфактівнасильства та/абоотриманнязаяв/повідомленьвідпостраждалої особи/іншихосіб.

3. Уповноважена особа закладу освіти:

У разівиникненняпідозрищододомашньогонасильства, жорстокогоповодженняздитиноюабоякщоє реальна загрозайоговчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) уповноважена особа зустрічаєтьсяіздитиною, стосовноякоїєінформація про жорстокеповодженнящодонеї, намагаєтьсярозговорити, встановити контакт, довірливістосунки та надаєемоційнупідтримку; проявляєінтерес, дружелюбність, щирість, теплоту ісимпатію, дитинамаєвідчути, щоїїдійсночуютьірозуміють. Дотримуватись принципу конфіденційностіщодопостраждалої особи.

У процесірозмови, якщодитинапідтверджує факт жорстокогоповодженнячинасильстващодонеї, уповноваженійособінеобхідноз'ясуватитерміниподій, яківідбулисяздитиною, та можливостіотриматиїхопис.

Уповноважена особа закладу освітиповідомляє працівниківпсихологічноїслужби закладу освіти, а працівникпсихологічноїслужби за потреби складає план корекційноїроботи та здійснюєсоціально-педагогічнийсупровідз жертвою та іїкривдником, особливо, якщоостаннімєіншийучень (учні) закладу, та у разінеобхідностіперенаправляє до іншихспеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).

4. Педагогічніпрацівники, медичний та господарсько-обслуговуючий персонал закладу освіти у разівиявленняознакчифакторів, щоможутьвказувати на домашнєнасильство, складніжиттєвіобставини, жорстокеповодженняздитиноюаборизикищодоїхвиникненнястосовнодитини, передаютьуповноваженійособі закладу освіти, а у разіїївідсутності - безпосередньокерівникові закладу освіти (директорові) чи заступнику директора інформацію про дитинуз метою плануванняподальшихдійщодозаходів для наданнямедичної, психологічноїабоіншоїдопомогипостраждалому.

Кiлькiсть переглядiв: 253