FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/перед статьями.jpg

18 листопада 2016 року - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Сексуальна експлуатація та насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн. Вони є серйозним порушенням прав дитини та мають довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Аби запобігти цим злочинам, сприяти кримінальному переслідуванню винних і захистити жертв насильства Рада Європи у 2015 році запровадила Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який проходить 18 листопада.

В чому ж полягає суть проблеми ?

Сексуальні посягання відносно дитини включають в себе форми як фізичного, так і психічного насильства. Поняття «інцест» використовується в тих випадках посягань, коли відбувається кровозмішення. До сексуального посягання відносять і сексуальну експансію щодо дітей та підлітків, наприклад використання їх в дитячій порнографії.

Ознаки насильства

Не існує якихось особливих психічних симптомів, пов'язаних саме з сексуальним посяганням, але часто відзначаються депресія, спроби самогубства, інші форми саморуйнівної поведінки, вживання наркотиків, проституція, анорексія, булімія і т. д.

Непрямі ознаки сексуального насильства

- нічні кошмари, зміст яких завжди однаковий;

- небажання згадувати і розповідати іншим про ці епізоди дитинства;

- відчуття депресії, страху, виникнення шкідливих звичок;

- розвиток у хлопчиків, що піддавалися насильству, невпевненості у своїй статевій приналежності, що під час дорослішання може привести до зайвої агресивності, за допомогою якої вони намагатимуться самоствердитися.

Діти, які пережили травму:

- відчувають, що це погано, намагаються передати суть того, що сталося словами,поведінкою;/Files/images/к статье № 1..jpg

- важко ідуть на контакт,потребують особливої чуйності;

- нічого не розповідають, соромляться того, що сталося, відчувають страх, думають, що, можливо, вони одні з такими проблемами;

- намагаються обіграти ситуацію, в яку потрапили: одні вважають, що душа відлітає з тіла, коли це трапляється, інші переконують себе в тому, що це поганий сон, треті - що все сталося не з ними, а з кимось іншим.

Наслідки насильства

У молодших школярів часто спостерігається регресивний стан поведінки, наприклад, вони можуть почати мочитися в ліжко, смоктати палець. У них може виникнути страх перед чоловіками. Вони можуть стати примхливими, боятися темряви, відмовлятися спати на самоті. У деяких проявляється надмірний інтерес до сексуальних ігор, що може призвести до того, що їм не дозволять грати з іншими дітьми. У школярів середніх класів, які пережили сексуальне насильство, спостерігається зниження концентрації уваги і, як наслідок, успішності . У них також можуть бути порушення сну, нічні кошмари, фобії./Files/images/к статье № 1.jpg У них часто виявляються і такі психосоматичні симптоми, як біль у животі, в горлі, головний біль. Почуття сорому і страх показати своє тіло, може призвести до відмови від участі в заняттях спортом або обстеження у шкільного лікаря. Через цей страх діти відгороджуються від товаришів. Підлітки, які не наважуються розповісти про все це, втрачають віру в себе. Можуть проявлятися саморуйнівна поведінка, шкідливі звички. Проте, бувають інші реакції : блокування своїх почуттів, заглиблення у депресію, що часто призводить до самогубства. Деякі дівчатка-підлітки відмовляються адекватно сприймати своє тіло, сильно худнуть або товстіють, щоб приховати жіночі форми. Трапляються істеричні реакції - непритомність, паралічі.

/Files/images/перед статьями..jpg

Як вберегти дитину від статтевого насилля?

· Якщо дитина кудись виїздить без вас, переконайтесь, що вам знайомі як мінімум двоє дорослих із супроводу дитини;

· Проводьте вільний час с дитиною;

· Забороніть дитині відсилати власні фото інтернет-знайомим;

· Дайте дитині достатню емоційну підтримку;

· Цікавтесь життям своєї дитини;/Files/images/к статтье № 2.jpg

· Навчіть дитину довіряти вам і йти з усіма страхами і питаннями до вас;

· Зрозуміти, що дитина не в порядку допоможе ваша уважність до емоційного стану. Надмірна пригніченість, знервованість, небажання залишатися з кимось із дорослих – свідчать про занепокоєність дитини;

· Відверто розмовляйте з дитиною.

І пам'ятайте, батьківська любов творить чудеса.

Кiлькiсть переглядiв: 253